Picture123

ΥΠΟΣΤΗΡΙΞΗ ΤΗΣ ΑΣΦΑΛΟΥΣ ΚΑΙ ΟΜΑΛΗΣ ΕΠΑΝΑΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑΣ ΤΩΝ ΠΡΟΒΛΕΠΟΜΕΝΩΝ ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΩΝ ΔΡΑΣΤΗΡΙΟΤΗΤΩΝ ΜΕ ΠΑΡΟΧΗ ΥΓΕΙΟΝΟΜΙΚΟΥ ΥΛΙΚΟΥ ΣΤΟΥΣ ΦΟΙΤΗΤΕΣ ΤΟΥ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟΥ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ MIS 5070384
SUPPORT THE SAFE AND ORDERLY REOPENING OF THE PLANNED EDUCATIONAL ACTIVITIES IN THE UNIVERSITY OF IOANNINA BY PROVIDING HEALTH EQUIPMENT TO STUDENTS MIS 5070384
ΝΙΚΟΛΟΠΟΥΛΟΣ ΣΤΑΥΡΟΣ
01-02-2020
31-12-2022
170.000,00€

Αντικείμενο της προτεινόμενης πράξης, είναι η προμήθεια υγειονομικού υλικού στους φοιτητές του Πανεπιστημίου Ιωαννίνων, στο πλαίσιο της αναγκαιότητας λήψης των απαραίτητων μέτρων προστασίας ενάντια στην πανδημία με στόχο να διασφαλιστεί η ασφαλής διενέργεια των εκπαιδευτικών λειτουργιών.

Στόχος της δράσης είναι η λήψη μέριμνας για προμήθεια υγειονομικού υλικού στους φοιτητές που θα συμμετέχουν σε αυτές τις εκπαιδευτικές διαδικασίες, αφενός για λόγους προάσπισης της δημόσιας υγείας και αφετέρου για τη διασφάλιση της απρόσκοπτης παροχής ίσων ευκαιριών στη μάθηση.

Άμεσα ωφελούμενοι από την πράξη είναι οι προπτυχιακοί και μεταπτυχιακοί φοιτητές, οι υποψήφιοι διδάκτορες και οι μεταδιδάκτορεςς του Πανεπιστημίου Ιωαννίνων, καθώς και τα μέλη ΔΕΠ, ΕΤΕΠ, ΕΕΔΙΠ των Τμημάτων και το προσωπικό του Πανεπιστημίου Ιωαννίνων.