logo Perifereia Header BIG2

12-12-2019
31-12-2020
3.100.000,00 €
Διαρθρωτικό Ταμείο Ε.Σ.Π.Α. 2014-2020, Επιχειρησιακό Πρόγραμμα «Ήπειρος» Ευρωπαϊκό Ταμείο Περιφερειακής Ανάπτυξης (ΕΤΠΑ)

Στο πλαίσιο του έργου θα γίνει η απόκτηση Επιστημονικών Οργάνων, Ηλεκτρονικών Υπολογιστών, Ηλεκτρονικών Συγκροτημάτων, Τηλεπικοινωνιακού Εξοπλισμού, Περιφερειακών Συσκευών και Λογισμικού, Οπτικοακουστικού Εξοπλισμού και Εποπτικών Μέσων καθώς και Επιστημονικών Εργαλείων, προκειμένου με την εγκατάσταση αυτών, να ενισχυθούν και να αναβαθμιστούν τα εργαστήρια και να καλυφθούν οι εκπαιδευτικές ανάγκες των παρακάτω Τμημάτων του Πανεπιστημίου Ιωαννίνων:

•Τμήμα Φιλολογίας

•Τμήμα Ιστορίας και Αρχαιολογίας

•Τμήμα Φιλοσοφίας, Παιδαγωγικής και Ψυχολογίας

•Τμήμα Μαθηματικών

•Τμήμα Φυσικής

•Τμήμα Χημείας

•Τμήμα Μηχανικών Η/Υ και Πληροφορικής

•Τμήμα Μηχανικών Επιστήμης Υλικών

•Παιδαγωγικό Τμήμα Νηπιαγωγών

•Παιδαγωγικό Τμήμα Δημοτικής Εκπαίδευσης

•Τμήμα Ιατρικής

•Τμήμα Αρχιτεκτόνων Μηχανικών

•Κέντρο Διαχείρισης Δικτύων

Ενίσχυση και αναβάθμιση των εργαστήριων των Τμημάτων του Πανεπιστημίου Ιωαννίνων για την κάλυψη των εκπαιδευτικών αναγκών τους.

Απόκτηση επιστημονικού εξοπλισμού, ηλεκτρονικών υπολογιστών, περιφερειακών συσκευών, οπτικοακουστικού εξοπλισμού, λογισμικού, επιστημονικών εργαλείων καθώς και λοιπού εξοπλισμού, για την κάλυψη των εκπαιδευτικών αναγκών των εργαστηρίων των Τμημάτων του Πανεπιστημίου Ιωαννίνων.