Πρόσκληση Εκδήλωσης Ενδιαφέροντος 16612/2024
08-05-2024
20-05-2024
ΚΑΝΤΗ ΠΑΝΑΓΙΩΤΑ
Συνέχιση λειτουργίας της Μονάδας Ισότιμης Πρόσβασης ατόμων με αναπηρία και ατόμων με ειδικές εκπαιδευτικές ανάγκες του Πανεπιστημίου Ιωαννίνων

ΑΠΑΙΤΟΥΜΕΝΑ ΠΡΟΣΟΝΤΑ

ΜΟΝΑΔΕΣ ΒΑΘΜΟΛΟΓΗΣΗΣ ή ON/OFF

Πτυχίο Φιλοσοφικής Σχολής ή Σχολής Παιδαγωγικών Επιστημών ΑΕΙ της ημεδαπής ή ισότιμος τίτλος της αλλοδαπής (θα πρέπει να υποβληθεί και η σχετική αναγνώριση από τον ΔΟΑΤΑΠ)

Απαιτούμενο (ON/OFF) – Δεν βαθμολογείται

Πιστοποιημένη γνώση χειρισμού Η/Υ (α. επεξεργασία κειμένων, β. υπολογιστικών φύλλων, γ. υπηρεσιών διαδικτύου)

Απαιτούμενο (ON/OFF) – Δεν βαθμολογείται

ΣΥΝΕΚΤΙΜΩΜΕΝΑ ΠΡΟΣΟΝΤΑ

20 μονάδες

Αποδεδειγμένη εμπειρία σε αντίστοιχη με το αντικείμενο της σύμβασης θέση, συμπεριλαμβανομένων και αυτής σε συγχρηματοδοτούμενα εθνικά ή ευρωπαϊκά προγράμματα που αφορούν ΑμεΑ

[Μήνες αποδεδειγμένης εργασιακής εμπειρίας] * 1 μονάδα

Μέγιστη Βαθμολογία : 36 μονάδες

Επίπεδο γνώσης της Αγγλικής γλώσσας

Καλή Γνώση: Επίπεδο Β2: 6 μονάδες

Πολύ Καλή Γνώση:  Επίπεδο Γ1: 10 μονάδες

Άριστη Γνώση: Επίπεδο Γ2: 14 μονάδες

Συνέντευξη

0-30 ΜΟΝΑΔΕΣ

Διερευνώνται: α) η αντίληψη της/του υποψηφίου/ας για το ρόλο του/της σε σχέση με το αντικείμενο και τις απαιτήσεις της θέσης: 0-10 Μονάδες

β) η ικανότητα επικοινωνίας και συνεργασίας, ανάληψης ευθυνών, διαχείρισης κρίσεων και η αποτελεσματικότητα: 0-10 Μονάδες και γ) η κατανόηση των οργανωτικών αναγκών υλοποίησης: 0-10 Μονάδες

1. Λειτουργική και γραμματειακή υποστήριξη του έργου σύμφωνα με τα προβλεπόμενα στο ΤΔ του (ΠΕ1).
  2. Επιμέλεια της παραγωγής συγγραμμάτων για ΦμεΑ με προβλήματα όρασης και παραγωγή υποστηρικτικού υλικού (ΠΕ1).
  3. Σύνταξη κειμένων. Σύνταξη και παραγωγή υποστηρικτικών και ενημερωτικών εγχειριδίων και κειμένων για θέματα αναπηρίας και Ειδικών Εκπαιδευτικών Αναγκών (ΠΕ1).
  4. Προετοιμασία και παρακολούθηση της οικονομικής διαχείρισης και των στατιστικών στοιχείων υλοποίησης του έργου (ΠΕ1).
  5. Στήριξη του Επιστημονικώς Υπεύθυνου του έργου και της Επιτροπής Ισότιμης Πρόσβασης στη διοικητική και οργανωτική υλοποίηση του έργου (ΠΕ1).
  6. Λειτουργία της Μονάδας Ισότιμης Πρόσβασης του Πανεπιστημίου Ιωαννίνων στην αποστολή της και στην παροχή υπηρεσιών υποστήριξης σε ΦμεΑ και φοιτητές με Ειδικές Εκπαιδευτικές Ανάγκες του Ιδρύματος (ΠΕ1).