Πρόσκληση Εκδήλωσης Ενδιαφέροντος 10842/2024
27-03-2024
08-04-2024
ΚΑΝΤΗ ΠΑΝΑΓΙΩΤΑ
Συνέχιση λειτουργίας της Μονάδας Ισότιμης Πρόσβασης ατόμων με αναπηρία και ατόμων με ειδικές εκπαιδευτικές ανάγκες του Πανεπιστημίου Ιωαννίνων

ΑΠΑΙΤΟΥΜΕΝΑ ΠΡΟΣΟΝΤΑ

ΜΟΝΑΔΕΣ ΒΑΘΜΟΛΟΓΗΣΗΣ ή ON/OFF

Πτυχίο Τμήματος Φιλολογίας ΑΕΙ της ημεδαπής ή ισότιμος τίτλος της αλλοδαπής αναγνωρισμένος από το ΔΟΑΤΑΠ

Απαιτούμενο (ON/OFF) – Δεν βαθμολογείται

Πιστοποιημένη γνώση χειρισμού Η/Υ (α. επεξεργασία κειμένων, β. υπολογιστικών φύλλων, γ. υπηρεσιών διαδικτύου)

Απαιτούμενο (ON/OFF) – Δεν βαθμολογείται

ΣΥΝΕΚΤΙΜΩΜΕΝΑ ΠΡΟΣΟΝΤΑ

Αποδεδειγμένη εμπειρία σε αντίστοιχη με το αντικείμενο σύμβασης θέση σε συγχρηματοδοτούμενα εθνικά ή ευρωπαϊκά προγράμματα που αφορούν ΑμεΑ.

Μέγιστος χρόνος μετρούμενης εμπειρίας: τα δύο έτη

[Μήνες αποδεδειγμένης εργασιακής εμπειρίας] * 2 μονάδες

Μέγιστο πλήθος βαθμολογουμένων Μηνών: 24

Μέγιστη βαθμολογία: 48 Μονάδες

Επίπεδο γνώσης της αγγλικής γλώσσας

Επίπεδο Β2: 7 μονάδες

Επίπεδο Γ1: 13 μονάδες

Επίπεδο Γ2: 22 μονάδες

Προσωπική Συνέντευξη

0-30 ΜΟΝΑΔΕΣ

Διερευνώνται: α) η αντίληψη της/του υποψηφίου/ας για το ρόλο του/της σε σχέση με το αντικείμενο και τις απαιτήσεις της θέσης: 0-10 Μονάδες,

β) η ικανότητα επικοινωνίας και συνεργασίας, ανάληψης ευθυνών, διαχείρισης κρίσεων και η αποτελεσματικότητα: 0-10 Μονάδες

και γ) η κατανόηση των οργανωτικών αναγκών υλοποίησης: 0-10 Μονάδες

• Λειτουργική και γραμματειακή υποστήριξη του έργου σύμφωνα με τα προβλεπόμενα στο ΤΔ του έργου.
  • Επιμέλεια της παραγωγής συγγραμμάτων για ΦμεΑ με προβλήματα όρασης και παραγωγή υποστηρικτικού υλικού.
  • Σύνταξη κειμένων. Σύνταξη και παραγωγή υποστηρικτικών και ενημερωτικών εγχειριδίων και κειμένων για θέματα αναπηρίας και Ειδικών Εκπαιδευτικών Αναγκών.
  • Προετοιμασία και παρακολούθηση της οικονομικής διαχείρισης και των στατιστικών στοιχείων υλοποίησης του έργου.
  • Στήριξη του Επιστημονικώς Υπεύθυνου του έργου και της Επιτροπής Ισότιμης Πρόσβασης στη διοικητική και οργανωτική υλοποίηση του έργου.
  • Λειτουργία της Μονάδας Ισότιμης Πρόσβασης του Πανεπιστημίου Ιωαννίνων στην αποστολή της και στην παροχή υπηρεσιών υποστήριξης σε ΦμεΑ και φοιτητές με Ειδικές Εκπαιδευτικές Ανάγκες του Ιδρύματος.