Πρόσκληση Εκδήλωσης Ενδιαφέροντος 13011/2014
24-06-2014
09-07-2014
Καθηγήτρια Ευαγγελία Πιτουρά
Epirus on Androids: Έμπιστη, με Διαφύλαξη της Ιδιωτικότητας και Αποδοτική Διάχυση Πληροφορίας σε Κοινωνικά Δίκτυα με Γεωγραφικές Εφαρμογές

ΑΠΑΙΤΟΥΜΕΝΑ ΠΡΟΣΟΝΤΑ – ΚΡΙΤΗΡΙΑ

Προπτυχιακό δίπλωμα/πτυχίο πληροφορικής (απαιτείται αντίγραφο πτυχίου).

(5*[βαθμός πτυχίου]/10)

εμπειρία σε προγραμματισμό και ιδιαίτερα σε: Ανάπτυξη εφαρμογών σε IDE, προγραμματισμός σε mysql/php (όπως αποδεικνύεται από το βιογραφικό του υποψηφίου).

Μεταπτυχιακός φοιτητής Πληροφορικής ή κάτοχος μεταπτυχιακού διπλώματος στην Πληροφορική με εξειδίκευση στο λογισμικό (απαιτείται βεβαίωση γραμματείας ή  αντίγραφο διπλώματος αντίστοιχα).

10 μονάδες για μεταπτυχιακό φοιτητή σε πρόγραμμα μεταπτυχιακών σπουδών Πληροφορικής

15 μονάδες για κάτοχο μεταπτυχιακού διπλώματος στην Πληροφορική με εξειδίκευση στο Λογισμικό

ΣΥΝΕΚΤΙΜΟΥΜΕΝΑ ΠΡΟΣΟΝΤΑ – ΚΡΙΤΗΡΙΑ

Προϋπηρεσία σε  ερευνητικά και αναπτυξιακά έργα ή ερευνητικές εργασίες σε διαχείριση δεομένων, βάσεις δεδομένων ή συναφείς περιοχές (όπως αποδεικνύεται από το βιογραφικό του υποψηφίου).

10 (5 για προϋπηρεσία, 5 για δημοσιευμένες ερευνητικές εργασίες)

Πειραματική αξιολόγηση αλγορίθμων ανάλυσης μεγάλων γράφων για επεξεργασία δεδομένων κοινωνικών δικτύων στην πλατφόρμα map-reduce (μέρος του πακέτου εργασίας Ε2)