Πρόσκληση Εκδήλωσης Ενδιαφέροντος 38441/2023
26-07-2023
07-08-2023
ΝΙΚΟΛΟΟΠΟΥΛΟΣ ΣΤΑΥΡΟΣ
ΔΙΩΝΗ: ΥΠΟΛΟΓΙΣΤΙΚΗ ΥΠΟΔΟΜΗ ΕΠΕΞΕΡΓΑΣΙΑΣ ΚΑΙ ΑΝΑΛΥΣΗΣ ΜΕΓΑΛΟΥ ΌΓΚΟΥ ΔΕΔΟΜΕΝΩΝ - ΥΠΟΕΡΓΟ 1: ΕΡΕΥΝΗΤΙΚΗ ΔΡΑΣΤΗΡΙΟΤΗΤΑ ΚΑΙ ΥΠΗΡΕΣΙΕΣ ΝΕΦΟΥΣ

ΑΠΑΙΤΟΥΜΕΝΑ ΠΡΟΣΟΝΤΑ

ΜΟΝΑΔΕΣ ΒΑΘΜΟΛΟΓΗΣΗΣ ή ON/OFF

Πτυχίο σχολής Θετικών Επιστημών ή πτυχίο σχολής Οικονομικών και Διοικητικών Επιστημών ή δίπλωμα Πολυτεχνικής Σχολής ή ισότιμος τίτλος ημεδαπής/αλλοδαπής

(βαθμολογία 5-10) Χ 1 μονάδα

(μέγιστη βαθμολογία 10 μονάδες)

Πιστοποιητικό γνώσης χειρισμού Η/Υ και ειδικότερα εφαρμογών επεξεργασίας κειμένου και υπολογιστικών φύλλων (MS Office) καθώς και εφαρμογών διαδικτύου.

ON/OFF

Καλή γνώση αγγλικής γλώσσας: επίπεδο γλωσσομάθειας Β2  (κρίνεται με βάση τα αντίγραφα αποδεικτικών/πτυχίων από αναγνωρισμένους φορείς)

ON/OFF

Προϋπηρεσία στην διαχειριστική και οικονομική υποστήριξη  συγχρηματοδοτούμενων έργων σε φορείς του δημοσίου ή ιδιωτικού τομέα

Μήνες απασχόλησης x 1 μονάδα

(μέγιστη βαθμολογία 30 μονάδες)

ΣΥΝΕΚΤΙΜΩΜΕΝΑ ΠΡΟΣΟΝΤΑ

Μεταπτυχιακός τίτλος Σπουδών

(βαθμολογία 5-10) Χ 2 μονάδες

(μέγιστη βαθμολογία 20 μονάδες)

Συνέντευξη:

6 μονάδες για καθένα από τα πέντε κριτήρια

(μέγιστη βαθμολογία 30 μονάδες)

Κριτήρια αξιολόγησης συνέντευξης: 1) Ικανότητα επικοινωνίας, 2) Ικανότητα συνεργασίας σε ομάδα, 3) Οργανωτική ικανότητα, 4) Δυνατότητα απασχόλησης τόσο με φυσική παρουσία στο Πανεπιστήμιο Ιωαννίνων όσο και 5) εξ αποστάσεως.

Υποστήριξη συντονισμού υλοποίησης έργου με προετοιμασία των εντύπων προσλήψεων και πληρωμών προσωπικού, εντύπων άλλων δράσεων και εξόδων, παρακολούθηση προϋπολογισμού, επικοινωνία με την συντονιστική επιτροπή και τις υπηρεσίες υλοποίησης του έργου, προγραμματισμό δράσεων προβολής (ΠΕ1.6).