Πρόσκληση Εκδήλωσης Ενδιαφέροντος 12216/2023
06-03-2023
16-03-2023
ΜΑΤΙΚΑΣ ΘΕΟΔΩΡΟΣ
ΕΝΙΣΧΥΣΗ ΚΑΙ ΥΠΟΣΤΗΡΙΞΗ ΤΗΣ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑΣ ΤΩΝ ΑΝΑΠΤΥΞΙΑΚΩΝ, ΕΡΕΥΝΗΤΙΚΩΝ ΚΑΙ ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΩΝ ΔΡΑΣΕΩΝ ΤΟΥ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟΥ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ

ΑΠΑΙΤΟΥΜΕΝΑ ΠΡΟΣΟΝΤΑ

ΜΟΝΑΔΕΣ ΒΑΘΜΟΛΟΓΗΣΗΣ ή ON/OFF

Πτυχίο Σχολής Οικονομικών και Διοικητικών Επιστημών ή πτυχίο Α.Ε.Ι. σχετικό με επικοινωνία, Μ.Μ.Ε. και δημοσιογραφία ή ισότιμος τίτλος της αλλοδαπής

ON/OFF – Δεν βαθμολογείται

Μεταπτυχιακός Τίτλος σπουδών της ημεδαπής ή ισότιμος τίτλος της αλλοδαπής

Πιστοποιημένη γνώση αγγλικής γλώσσας, επιπέδου Γ2/C2

ON/OFF – Δεν βαθμολογείται

Πιστοποιημένη γνώση χειρισμού Η/Υ (α. επεξεργασία κειμένων β. υπολογιστικών φύλλων και γ. υπηρεσιών διαδικτύου)

ΣΥΝΕΚΤΙΜΩΜΕΝΑ ΠΡΟΣΟΝΤΑ

Αποδεδειγμένη Εργασιακή εμπειρία

[Μήνες αποδεδειγμένης εργασιακής εμπειρίας] * 1 μονάδα

Μέγιστο Πλήθος Βαθμολογούμενων Μηνών: 60

Μέγιστη Βαθμολογία: 60 μονάδες

Πιστοποιημένη γνώση ξένων γλωσσών τουλάχιστον επιπέδου Β2 εκτός της Αγγλικής γλώσσας

[Πλήθος ξένων γλωσσών με Πιστοποιημένη γνώση τουλάχιστον επιπέδου Β2 εκτός της Αγγλικής γλώσσας] *10 μονάδες

Μέγιστο Πλήθος Ξένων γλωσσών: 2

Μέγιστη Βαθμολογία: 20 μονάδες

Συνέντευξη:

Οι 3 πρώτοι υποψήφιοι που πληρούν τα απαιτούμενα προσόντα της πρόσκλησης θα κληθούν σε συνέντευξη, η οποία θα πραγματοποιηθεί κατόπιν ειδοποίησης από την Επιτροπή Ερευνών. Η διενέργεια της συνέντευξης κρίνεται απαραίτητη διότι η προσωπικότητα των υποψηφίων σε συνδυασμό με τα εξειδικευμένα προσόντα τους μπορούν να διαφανούν στο πλαίσιο των ερωτήσεων που θα τεθούν. Η συνέντευξη δίνει τη δυνατότητα της πληρέστερης και ολοκληρωμένης κατανόησης της προσωπικότητας και των γνώσεων των υποψηφίων.

Σε περίπτωση που ο υποψήφιος δεν προσέλθει στη Συνέντευξη, απορρίπτεται και δεν μπορεί να αξιολογηθεί περαιτέρω.

Στη συνέντευξη αξιολογούνται:

• Η γνώση αντικειμένου: Γνώσεις που αφορούν στις αρμοδιότητες του αντικειμένου της σύμβασης σε γραμματειακή, διοικητική και τεχνική υποστήριξη και στην αποστολή του φορέα.
  • Οι διοικητικές δεξιότητες: Διαχείριση χρόνου και κρίσεων.
  • Τα προσωπικά χαρακτηριστικά: Επικοινωνιακές δεξιότητες, δημιουργικότητα, προγραμματισμός εργασιών, συνεργατικό πνεύμα/ομαδικότητα.

Συνέντευξη

·         Γνώση αντικειμένου:

Γνώσεις που αφορούν στις αρμοδιότητες του αντικειμένου της σύμβασης σε γραμματειακή, διοικητική και τεχνική υποστήριξη δομών του φορέα.

0-20 Μονάδες

·         Διοικητικές δεξιότητες:

Διαχείριση χρόνου και κρίσεων.

0-10 Μονάδες

·         Προσωπικά χαρακτηριστικά:

0-10 Μονάδες

Τελική Βαθμολογία Υποψηφίου:

Η τελική βαθμολογία κάθε υποψηφίου υπολογίζεται με μέγιστο τις 120 μονάδες.

ΠΕ.5: Δράσεις υποστήριξης της λειτουργίας των Δομών του Πανεπιστημίου Ιωαννίνων με σκοπό την βελτιστοποίηση της απόδοσης και των παρεχόμενων υπηρεσιών του: Υλοποίηση και υποστήριξη δράσεων δημοσιότητας, επικοινωνίας, διοικητικής και οικονομικής υποστήριξης.