Διακοπή Σύνδεσης στο Internet Τετάρτη 18/9 - από 09:30 έως 14:00
13-09-2019

Σας ενημερώνουμε ότι την Τετάρτη 18/9 θα υπάρξει μεγάλης διάρκειας διακοπή στην σύνδεση της Πανεπιστημιούπολης Ιωαννίνων με το Internet.

Το εκτιμώμενο χρονικό διάστημα της διακοπής είναι από 09:30 έως 14:00.

Η διακοπή οφείλεται σε εργασίες που θα εκτελέσει το Εθνικό Δίκτυο Έρευνας & Τεχνολογίας (Ε.Δ.Ε.Τ., που είναι ο Πάροχος Internet) για εγκατάσταση νέου εξοπλισμού στην Πανεπιστημιούπολη Ιωαννίνων και τον ΟΤΕ Ιωαννίνων. Η εγκατάσταση του εξοπλισμού γίνεται στα πλαίσια του έργου «HELIX - Εθνικές ψηφιακές υποδομές για την έρευνα» που υλοποιεί το Ε.Δ.Ε.Τ. προκειμένου να παρέχει αναβαθμισμένες υπηρεσίες διασύνδεσης στην ακαδημαϊκή και ερευνητική κοινότητα.

Από τη Διεύθυνση Μηχανοργάνωσης & Δικτύων.

Κώστας Πλατής
MSc Πληροφοριακά Συστήματα Προϊστάμενος
Διεύθυνσης Μηχανοργάνωσης και Δικτύων
Πανεπιστήμιο Ιωαννίνων
Τηλ. +30-2651007150
Ηλ.Ταχυδρομείο Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.
-----------------------------------
Kostas Platis
MSc Information Systems Director
Informatics and Networks Directorate
University of Ioannina, Greece
Tel. +30-2651007150
e-mail Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.