1η Πρόσκληση υποβολής προτάσεων στο πλαίσιο του Προγράμματος Interreg (VI-A) IPA CBC “Greece-Albania” 2021-2027 Διευκρίνιση
13-03-2024

Σε συνέχεια προηγούμενης ενημέρωσης μας με Αρ. Πρωτ. 8590/8-3-2024 σχετικά με την 1η Πρόσκληση Υποβολής Προτάσεων Κοινών Έργων του Προγράμματος Interreg (VI-A) IPA CBC “Greece-Albania” 2021-2027, και κατόπιν της σχετικής απόφασης της συνεδρίασης αριθμ. 39/07-03-2024 του Συμβουλίου Διοίκησης του Ιδρύματος, διευκρινίζουμε τα ακόλουθα:

1. Κάθε μέλος ΔΕΠ θα μπορεί να ηγηθεί της συμμετοχής του Πανεπιστημίου Ιωαννίνων μόνο με μία πρόταση. Για την απλοποίηση των διαδικασιών, δεν απαιτείται η έγκριση από τη Συνέλευση του Τμήματος.

2. Το Έντυπο Πρόθεσης Υποβολής Πρότασης θα πρέπει να συνοδεύεται από email επιβεβαίωσης συμμετοχής όλων των συμμετεχόντων μελών ΔΕΠ του Πανεπιστημίου Ιωαννίνων στην κάθε πρόταση. Ο Επιστημονικά Υπεύθυνος συγκεντρώνει τα σχετικά email επιβεβαίωσης συμμετοχής όλων των συμμετεχόντων μελών ΔΕΠ στην πρόταση, και τα αποστέλλει μαζί με το Έντυπο Πρόθεσης Υποβολής Πρότασης, έως την Τρίτη 19/03/2024, ώρα 14:00, προς τον Ε.Λ.Κ.Ε., ηλεκτρονικά στο Τμήμα Προγραμματισμού Ανάπτυξης και Παρακολούθησης Έργων (Τσιάρα Βασιλική, email Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε., Τηλ. 26510-0-7962) ή στο Τμήμα Υποστήριξης Διοικητικών Διαδικασιών Έργων (Άρτα) (Μαρέτας Δημήτριος, email Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε., Τηλ. 26810-50034 (Εσωτ. 1034)).
Είμαστε στη διάθεσή σας για κάθε πρόσθετη διευκρίνιση.