Πρόσκληση Εκδήλωσης Ενδιαφέροντος 8606/2024
08-03-2024
19-03-2024
ΜΙΧΟΥ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ
Το ύφος παρακίνησης του εκπαιδευτικού: Αξιολόγηση αιχμής για τη σύνδεσή του με την συμμετοχή των μαθητών

ΑΠΑΙΤΟΥΜΕΝΑ ΠΡΟΣΟΝΤΑ

ΜΟΝΑΔΕΣ ΒΑΘΜΟΛΟΓΗΣΗΣ ή ON/OFF

Πτυχίο ΑΕΙ Ανθρωπιστικών ή Κοινωνικών Επιστημών

Μεταπτυχιακό Δίπλωμα Ειδίκευσης στις Ανθρωπιστικές ή Κοινωνικές Επιστήμες

Υποψήφιος/α Διδάκτωρ

ON/OFF

Πολύ Καλή γνώση της Αγγλικής Γλώσσας (επίπεδο Γ1)

ΣΥΝΕΚΤΙΜΩΜΕΝΑ ΠΡΟΣΟΝΤΑ

Γνώση Χειρισμού Η/Υ

10 μονάδες

Εμπειρία εκπαίδευσης σε περιβάλλον τάξης όπως αυτό φαίνεται από πρακτική άσκηση ή διδασκαλία

1 μονάδα ανά μήνα εμπειρίας με μέγιστη βαθμολογία του κριτηρίου τις 20 μονάδες

Εμπειρία στην Εκπαιδευτική Ψυχολογία και Επιστήμες της Αγωγής όπως αυτή φαίνεται από φοίτηση σε αντίστοιχο ΠΜΣ και/ή Επιμορφωτικά Σεμινάρια

0-20 μονάδες

Συνάφεια του θέματος της διδακτορικής διατριβής με την Εκπαιδευτική Ψυχολογία

0-50 μονάδες

• Συμπλήρωση των απαραίτητων εντύπων και υποβολή απαραίτητων εγγράφων για μισθούς, αγορά εξοπλισμού, προκηρύξεις θέσεων εργασίας και έξοδα μετακίνησης και διάδοσης (WP1).
  • Παρακολούθηση εργαστηρίων εκπαίδευσης στην παρατήρηση σχολικής τάξης και τη συλλογή πολυτροπικών δεδομένων, επικοινωνία με σχολεία, προγραμματισμός συλλογής δεδομένων, βιντεοσκόπηση και παρατήρηση μαθημάτων (WP2).
  • Προετοιμασία των φύλλων αξιολόγησης των βιντεοσκοπημένων μαθημάτων, κωδικοποίηση των βιντεοεγγραφών, οργάνωση δεδομένων σε αρχεία excel, εκτέλεση της στατιστικής ανάλυσης, σύνταξη της τελικής αναφοράς με τα αποτελέσματα (WP3).
  • Συμμετοχή στην προετοιμασία ηλεκτρονικού φυλλαδίου με την αναφορά των αποτελεσμάτων, στη συγγραφή άρθρων για δημοσίευση, και παρουσιάσεων των αποτελεσμάτων σε συνέδρια (WP4).