Πρόσκληση Εκδήλωσης Ενδιαφέροντος 8563/2024
08-03-2024
19-03-2024
ΜΙΧΟΥ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ
Το ύφος παρακίνησης του εκπαιδευτικού: Αξιολόγηση αιχμής για τη σύνδεσή του με την συμμετοχή των μαθητών

ΑΠΑΙΤΟΥΜΕΝΑ ΠΡΟΣΟΝΤΑ

ΜΟΝΑΔΕΣ ΒΑΘΜΟΛΟΓΗΣΗΣ ή ON/OFF

Πτυχίο ΑΕΙ Ανθρωπιστικών ή Κοινωνικών Επιστημών

ON/OFF

Φοιτητής/τρια σε Μεταπτυχιακό Πρόγραμμα Επιστημών της Αγωγής ή Εκπαιδευτικής/Παιδαγωγικής Ψυχολογίας

ON/OFF

ΣΥΝΕΚΤΙΜΩΜΕΝΑ ΠΡΟΣΟΝΤΑ

Πολύ Καλή γνώση της Αγγλικής Γλώσσας (επίπεδο Γ1)

20 μονάδες

Γνώση Χειρισμού Η/Υ

10 μονάδες

Εμπειρία εκπαίδευσης σε περιβάλλον τάξης όπως αυτό φαίνεται από πρακτική άσκηση ή διδασκαλία

1 μονάδα ανά μήνα εμπειρίας με μέγιστη βαθμολογία του κριτηρίου τις 20 μονάδες

• Συμπλήρωση των απαραίτητων εντύπων και υποβολή απαραίτητων εγγράφων για μισθούς, αγορά εξοπλισμού, προκηρύξεις θέσεων εργασίας και έξοδα μετακίνησης και διάδοσης (WP1)
  • Παρακολούθηση εργαστηρίων εκπαίδευσης στην παρατήρηση σχολικής τάξης και τη συλλογή πολυτροπικών δεδομένων, επικοινωνία με σχολεία, προγραμματισμός συλλογής δεδομένων, βιντεοσκόπηση και παρατήρηση μαθημάτων (WP2).
  • Προετοιμασία των φύλων αξιολόγησης των βιντεοσκοπημένων μαθημάτων, κωδικοποίηση των βιντεοεγγραφών, οργάνωση δεδομένων σε αρχεία excel, συμμετοχή στην εκτέλεση της στατιστικής ανάλυσης και της σύνταξης της τελικής αναφοράς με τα αποτελέσματα (WP3).