Πρόσκληση Εκδήλωσης Ενδιαφέροντος 37091/2023
19-07-2023
31-07-2023
ΠΛΑΚΙΤΣΗ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ
(SOLIS) ΔΙΑΣΥΝΟΡΙΑΚΗ ΣΥΝΕΡΓΑΣΙΑ ΓΙΑ ΕΝΕΡΓΕΙΑΚΗ ΑΠΟΔΟΤΙΚΟΤΗΤΑ ΜΕ ΤΗ ΧΡΗΣΗ ΗΛΙΑΚΗΣ ΕΝΕΡΓΕΙΑΣ

ΑΠΑΙΤΟΥΜΕΝΑ ΠΡΟΣΟΝΤΑ

ΜΟΝΑΔΕΣ ΒΑΘΜΟΛΟΓΗΣΗΣ ή ON/OFF

Κάτοχος Διδακτορικού Διπλώματος ή Υποψήφιος Διδάκτορας Σχολής Επιστημών Αγωγής

Κάτοχος πτυχίου Σχολής Επιστημών Αγωγής

ON/OFF

Άριστη Γνώση Αγγλικών (επίπεδο Γ2)

ΣΥΝΕΚΤΙΜΩΜΕΝΑ ΠΡΟΣΟΝΤΑ

Αποδεδειγμένη εμπειρία (επικοινωνία, διάχυση, προώθηση, διαχείριση, συντονισμός και υλοποίηση φυσικού αντικειμένου) σε εθνικά και Ευρωπαϊκά ερευνητικά έργα

Κάθε μήνας εμπειρίας Χ 1 μονάδα, με μέγιστο τους 30 μήνες (30 μονάδες)

Αποδεδειγμένη εμπειρία στην ανάπτυξη εκπαιδευτικού υλικού και διοργάνωση εκπαιδευτικών σεμιναρίων

Κάθε μήνας εμπειρίας Χ 1 μονάδα, με μέγιστο τους 30 μήνες (30 μονάδες)

Ερευνητική εμπειρία

10 μονάδες ανά έτος με μέγιστο τα 2 έτη (20 μονάδες)

Προσωπική συνέντευξη με αντικείμενο τη διακρίβωση του επιπέδου γνώσης και εμπειρίας του υποψηφίου στο αντικείμενο της θέσης.

0-20 μονάδες

Ένα μέλος του Τμήματος Νηπιαγωγών θα συντάξει έκθεση που θα καθορίζει τα βήματα για το σχεδιασμό και την επεξεργασία του περιεχομένου της εκπαιδευτικής εργαλειοθήκης που χρησιμοποιήθηκε από εκπαιδευτικούς δημοτικών σχολείων στη διασυνοριακή περιοχή Ελλάδας-Αλβανίας σχετικά με εκπαίδευση των παιδιών για την ενεργειακή απόδοση. Η εργαλειοθήκη σχεδιάστηκε σε τοπικό επίπεδο λαμβάνοντας υπόψη τα ιδιαίτερα χαρακτηριστικά της περιοχής, τόσο σε ό,τι αφορά τα παιδαγωγικά θέματα, όσο και τα πρότυπα παραγωγής και κατανάλωσης ενέργειας και τον τρόπο ζωής π.χ. ενεργειακά προφίλ σε Ελλάδα και Αλβανία. Η έκθεση θα περιλαμβάνει επίσης τη συνεργασία με τους σχεδιαστές της εκπαιδευτικής εργαλειοθήκης που έλαβε υπόψη όλες τις πρόσφατες εξελίξεις στις παιδαγωγικές μεθόδους (D5.3.1).