Πρόσκληση Εκδήλωσης Ενδιαφέροντος 34506/2023
05-07-2023
17-07-2023
ΚΑΝΤΗ ΠΑΝΑΓΙΩΤΑ
ΓΡΑΦΕΙΟ ΥΠΟΣΤΗΡΙΞΗΣ ΔΙΔΑΣΚΑΛΙΑΣ ΚΑΙ ΜΑΘΗΣΗΣ ΤΟΥ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟΥ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ (ΥΠΟΕΡΓΟ 1)

ΑΠΑΙΤΟΥΜΕΝΑ ΠΡΟΣΟΝΤΑ

ΜΟΝΑΔΕΣ ΒΑΘΜΟΛΟΓΗΣΗΣ ή ON/OFF

Πτυχίο ΑΕΙ Επιστημών Αγωγής ή Κοινωνικών Επιστημών ή Θετικών Επιστημών της ημεδαπής ή αλλοδαπής (κρίνεται με βάση τα αντίγραφα των τίτλων σπουδών που υποβάλλονται).

Για τίτλους σπουδών της αλλοδαπής απαιτείται και αναγνώριση ισοτιμίας ΔΟΑΤΑΠ.

ON/OFF

Μεταπτυχιακό Δίπλωμα Ειδίκευσης στις Επιστήμες της Αγωγής ή στις Κοινωνικές Επιστήμες ή στις Θετικές Επιστήμες της ημεδαπής ή αλλοδαπής (κρίνεται με βάση τα αντίγραφα των τίτλων σπουδών που υποβάλλονται).

Για τίτλους σπουδών της αλλοδαπής απαιτείται και αναγνώριση ισοτιμίας ΔΟΑΤΑΠ

Καλή γνώση ξένης γλώσσας, επιπέδου τουλάχιστον Β2

ΣΥΝΕΚΤΙΜΩΜΕΝΑ ΠΡΟΣΟΝΤΑ

Συντελεστής Βαρύτητας Προσόντος

Διδακτορικό Δίπλωμα στις Επιστήμες της Αγωγής ή στις Κοινωνικές Επιστήμες ή στις Θετικές Επιστήμες της ημεδαπής ή αλλοδαπής (κρίνεται με βάση τα αντίγραφα των τίτλων σπουδών που υποβάλλονται).

Για τίτλους σπουδών της αλλοδαπής απαιτείται και αναγνώριση ισοτιμίας ΔΟΑΤΑΠ.

20 Μονάδες

20%

Σχετική εμπειρία στο αντικείμενο της θέσης. Απαιτούνται βεβαιώσεις προϋπηρεσίας.

2 μονάδες ανά μήνα εμπειρίας                                                                                                                                               (μέγιστη βαθμολογία: 20 μονάδες)

20%

Επιστημονικές δημοσιεύσεις, σε συναφή με το αντικείμενο της πρόσκλησης θέματα, σε έγκριτα επιστημονικά περιοδικά.

5 μονάδες ανά δημοσίευση (μέγιστη βαθμολογία 30 μονάδες)

30%

Συνέντευξη                                                                            Η συνέντευξη θα βασίζεται σε ερωτήσεις που αφορούν:
(α) στη συγκρότηση της προσωπικότητας του/της υποψηφίου/ας (έως 10 μονάδες),
(β) στη γνώση του αντικειμένου του υπό ανάθεση έργου (έως 10 μονάδες) και
(γ) σε δεξιότητες επικοινωνίας / συνεργασίας (έως 10 μονάδες)

Μέγιστη βαθμολογία: 30 μονάδες

30%

Ειδικός/η σε θέματα εκπαίδευσης ενηλίκων. Στοχευμένες επιμορφώσεις και κύκλοι βιωματικής μάθησης αξιοποιώντας τις ΤΠΕ. Εκπόνηση και προσαρμογή επιμορφωτικού υλικού, πραγματοποίηση στοχευμένων ενημερώσεων/επιμορφώσεων και κύκλοι βιωματικής μάθησης για Σχολές του Πανεπιστημίου Ιωαννίνων με έμφαση στην αξιοποίηση των ΤΠΕ στη διδασκαλία. Αποδέκτες των ενημερωτικών και επιμορφωτικών παρεμβάσεων θα είναι μέλη του εκπαιδευτικού προσωπικού και φοιτητές/τριες του Πανεπιστημίου Ιωαννίνων. Προβλέπεται να πραγματοποιηθούν έως 10 ενημερωτικές και επιμορφωτικές συναντήσεις κατά τη διάρκεια του Ακαδημαϊκού Έτους 2022-2023 σε χώρους που θα διαθέσουν οι Σχολές του Ιδρύματος, στο ΓΡΑΔΙΜ και διαδικτυακά (ΠΕ1.5).