Πρόσκληση Εκδήλωσης Ενδιαφέροντος 57696/2022

Για τίτλους σπουδών της αλλοδαπής απαιτείται και αναγνώριση ισοτιμίας ΔΟΑΤΑΠ

Πιστοποιημένη Γνώση της Αγγλικής Γλώσσας, επιπέδου Β2

ON/OFF

Πιστοποιημένες γνώσεις χειρισμού Η/Υ στα αντικείμενα: α) Επεξεργασία κειμένου, β) υπολογιστικά φύλλα, γ) Υπηρεσίες Διαδικτύου

ΣΥΝΕΚΤΙΜΩΜΕΝΑ ΠΡΟΣΟΝΤΑ

Εμπειρία στην ανάπτυξη εφαρμογών και τη λειτουργία υποδομών πληροφορικής για την υποστήριξη ατόμων ΑμεΑ σε Βιβλιοθήκες

5 μονάδες ανά μήνα εμπειρίας (μέγιστη βαθμολογία 40 μονάδες)

Εμπειρία στην ανάπτυξη ιστοσελίδων

5 μονάδες ανά μήνα εμπειρίας (μέγιστη βαθμολογία 60 μονάδες)

Συνέντευξη

1.    Σχεδιασμός αντίληψης στο κατά πόσο ο υποψήφιος γνωρίζει το αντικείμενο της προκηρυχθείσας θέσης.

2.    Ικανότητα επικοινωνίας του υποψηφίου και επίδειξης συνεργατικού/ομαδικού πνεύματος.

3.    Σχηματισμός αντίληψης ως προς την οργάνωση και διεκπεραίωση του εν λόγω έργου.

Άριστα: 20 μονάδες

Άριστα: 15 μονάδες

Άριστα: 15 μονάδες

Μέγιστη Βαθμολογία: 50 μονάδες

• Πληροφοριακή Υποστήριξη του Έργου.
  • Ανάπτυξη και προσφορά, σε χώρους της Βιβλιοθήκης του Πανεπιστημίου, υπηρεσιών εκπαιδευτικής στήριξης φοιτητών ΑμεΑ με τη χρήση προσβάσιμων σταθμών εργασίας και την εφαρμογή διαδικασιών για την ανταπόκρισή τους στις ανάγκες του προγράμματος σπουδών τους και πρόσβασή τους σε βιβλιογραφικές πηγές και πληροφόρηση σύμφωνα με τις διεθνείς προδιαγραφές.
  • Διευκόλυνση της πρόσβασης σε πληροφόρηση και εκπαιδευτικό υλικό με την αναβάθμιση και την αναπροσαρμογή των Ιστοσελίδων των Τμημάτων, του πληροφοριακού συστήματος της Βιβλιοθήκης και των Υπηρεσιών του Πανεπιστημίου Ιωαννίνων.
  • Ανάπτυξη προδιαγραφών, υποστήριξη και αναπροσαρμογή υπαρχόντων υποδομών και εξοπλισμού πληροφορικής για χρήση φοιτητών ΑμεΑ. (ΠΕ1.2 – Δημιουργία Υποδομών και Παρεμβάσεων Στήριξης ΦμεΑ).