Πρόσκληση Εκδήλωσης Ενδιαφέροντος 45534/2022
ΓΟΥΡΝΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ

ΑΠΑΙΤΟΥΜΕΝΑ ΠΡΟΣΟΝΤΑ

ΜΟΝΑΔΕΣ ΒΑΘΜΟΛΟΓΗΣΗΣ ή  ON/OFF

Δίπλωμα Μηχανικού Επιστήμης υλικών ή Πτυχίο Επιστήμης Υλικών ή Χημικού ή συναφούς αντικειμένου

Βαθμός πτυχίου x 10 μονάδες

Μεταπτυχιακό Δίπλωμα Ειδίκευσης Πολυτεχνικής Σχολής ή Σχολής Φυσικών Επιστημών της ημεδαπής ή ισότιμος τίτλος της αλλοδαπής αναγνωρισμένος από το ΔΟΑΤΑΠ.

ΟΝ/OFF

Υποψήφιος Διδάκτορας με θέμα σχετικό κατά προτίμηση στην Αναλυτική Χημεία (ανάπτυξη συσκευών/αισθητήρων)

ΟΝ/ΟFF

Αποδεδειγμένη εμπειρία σε θέματα ανάπτυξης βιοδιαγνωστικών συσκευών και στην εκτύπωση ηλεκτροχημικών αισθητήρων και βιοαισθητήρων.

ON/OFF

Αποδεδειγμένη εμπειρία σε υλοποίηση συναφών εθνικών, ή κοινοτικών ή διεθνών συγχρηματοδοτούμενων ερευνητικών προγραμμάτων

Έτη x 20 μονάδες με μέγιστη βαθμολογία τις 100 μονάδες

ΣΥΝΕΚΤΙΜΩΜΕΝΑ ΠΡΟΣΟΝΤΑ

Γνώση Αγγλικής γλώσσας (δεύτερη ξένη γλώσσα θα συνεκτιμηθεί)

Καλή γνώση: 50 μονάδες

Πολύ καλή γνώση: 100 μονάδες  Άριστη γνώση: 150 μονάδες

Ανακοινώσεις σε διεθνή και εθνικά συνέδρια, σχολεία, ημερίδες κλπ.

Ανακοινώσεις x 5 μονάδες με μέγιστη βαθμολογία: 50 μονάδες

Δημοσιεύσεις σε διεθνή επιστημονικά περιοδικά με κριτές

Δημοσιεύσεις x 10 μονάδες με μέγιστη βαθμολογία: 200 μονάδες

Συμμετοχή στην ανάπτυξη βιοαισθητήρα για την ανίχνευση και δέσμευση της γλυκόζης και συστήματος αποδέσμευσης της υπογλυκαιμικής ουσίας με σκοπό τον έλεγχο λειτουργίας των συστημάτων και την ανάπτυξη του τελικού προϊόντος (ΠΕ5).