Πρόσκληση Εκδήλωσης Ενδιαφέροντος 5880/2021
02-02-2021
17-02-2021
ΣΤΥΛΙΟΣ ΧΡΥΣΟΣΤΟΜΟΣ
Η υποστήριξη των ενδιαφερόμενων μελών για την αντιμετώπιση της στρατηγικής καινοτομίας στο τομέα του τουρισμού σε περιφερειακές, απομακρυσμένες και αραιοκατοικημένες περιοχές με ανθεκτικές προσφορές κληρονομιάς και επενδύσεις βάσει θέσεων στις Πολιτιστικέ

ΑΠΑΙΤΟΥΜΕΝΑ ΠΡΟΣΟΝΤΑ

Μονάδες Βαθμολόγησης ή ON/OFF

Δίπλωμα Ηλεκτρολόγου Μηχανικού & Μηχανικού Η/Υ Πολυτεχνικής Σχολής Πανεπιστημιακής Εκπαίδευσης (ΠΕ)

Καλή γνώση Αγγλικής Γλώσσας

Εργασιακή Εμπειρία τουλάχιστον έξι (6) μηνών σε ΙΤ Support και Web Development

ΣΥΝΕΚΤΙΜΩΜΕΝΑ ΠΡΟΣΟΝΤΑ

Εργασιακή εμπειρία σε σχεδιασμό και ανάλυση απαιτήσεων πληροφοριακών συστημάτων και πλατφορμών

• Εμπειρία έως 6 μήνες: 5 μόρια
  • Εμπειρία >6 - 12 μήνες:10 μόρια
  • Εμπειρία >12 μήνες:15 μόρια

Εργασιακή εμπειρία σε θέματα επικοινωνίας με φορείς, καταγραφής αναγκών και συλλογής δεδομένων και πληροφοριών από φορείς/ επιχειρήσεις

• Εμπειρία έως 6 μήνες: 5 μόρια
  • Εμπειρία >6 - 12 μήνες:10 μόρια

Εμπειρία >12 μήνες:15 μόρια

Εμπειρία από συμμετοχή στην υλοποίηση ερευνητικών και αναπτυξιακών έργων χρηματοδοτούμενων από E.E./ΕΣΠΑ/ΠΔΕ

• Έως 1 έργο: 5 μόρια
  • 2-3 έργα:10 μόρια
  • >3 έργα:15 μόρια

Γνώση ευρωπαϊκής γλώσσας ή γνώση αλβανικής γλώσσας

·         Καλή Γνώση: 5 μόρια

·         Πολύ καλή γνώση: 7 μόρια

• Άριστη Γνώση: 10 μόρια

ΠΡΟΣΩΠΙΚΗ ΣΥΝΕΝΤΕΥΞΗ

20 μόρια

Σε περίπτωση ισοβαθμίας

0-20 μόρια

Διερευνώνται:

α) η αντίληψη της/του υποψηφίου για το ρόλο του σε σχέση με το αντικείμενο και τις απαιτήσεις της θέσης,

β) η ικανότητα επικοινωνίας και συνεργασίας, ανάληψης ευθυνών, διαχείρισης κρίσεων και η αποτελεσματικότητα και

γ) η κατανόηση των οργανωτικών αναγκών υλοποίησης.

Στα πλαίσια του σχεδιασμού της ηλεκτρονικής έρευνας επισκεπτών (e-SURVEY), θα διερευνηθεί η άποψη και η πολιτιστική φήμη που υπάρχει για κάθε πιλοτική περιοχή κατά τη διάρκεια της ροής των εγχώριων και ξένων επισκεπτών. Θα αποτυπωθεί επίσης η άποψη των επισκεπτών σχετικά με το πώς επικοινωνείται και προωθείται η πολιτιστική κληρονομιά μέσω οπτικοακουστικών μέσων. Αντικείμενο του συνεργάτη είναι η προετοιμασία της  ηλεκτρονικής έρευνας επισκεπτών (e-SURVEY), ενιαία για όλους εταίρους αναφορικά με την πολιτιστική κληρονομιά που προσφέρεται σε κάθε περιοχή. Επίσης, θα συμμετάσχει στην προετοιμασία της έρευνας σχετικά με τις επιχειρήσεις που δραστηριοποιούνται στην Άρτα και την ευρύτερη περιοχή της Ηπείρου και ανήκουν στον κλάδο των Πολιτιστικών και Δημιουργικών Επιχειρήσεων (WP4).