Διακοπή Δικτύου 6/10/2023
03-10-2023
Σας ενημερώνουμε ότι την Παρασκευή 6 Οκτωβρίου 2023 θα γίνουν οι ακόλουθες διακοπές δικτύου:
1. Παρασκευή 06/10/23 και στο χρονικό διάστημα 09:00 - 12:00, θα πραγματοποιηθούν προγραμματισμένες εργασίες στο οπτικό κύκλωμα Κόμβος ΕΔΥΤΕ Ιωάννινα - Πανεπιστήμιο Ιωαννίνων - παράρτημα Ιωαννίνων (πρώην ΤΕΙ Ηπείρου).

Από τις εργασίες αυτές αναμένεται να προκληθεί διακοπή, η οποία θα επηρεάσει το εν λόγω παράρτημα του Πανεπιστημίου Ιωαννίνων

2. Παρασκευή 06/10/23 και στο χρονικό διάστημα 12:00 - 15:00, θα πραγματοποιηθούν προγραμματισμένες εργασίες στη γραμμή Φορέα Πανεπιστήμιο Ιωαννίνων – Κόμβος ΕΔΥΤΕ Ιωάννινα.

Από τις εργασίες αυτές αναμένεται να προκληθεί διακοπή, η οποία θα επηρεάσει τις παρακάτω 10G συνδέσεις:

• Ιωάννινα - Πανεπιστήμιο Ιωαννίνων
  • Θεσσαλονίκη - Πανεπιστήμιο Ιωαννίνων

Επίσης, θα διακοπεί η σύνδεση με το access switch του ΕΔΥΤΕ στο Πανεπιστήμιο Ιωαννίνων (uoi-asw) και συνεπώς θα επηρεαστεί και η συνδεσιμότητα των παρακάτω Φορέων:

• Πανεπιστήμιο Ιωαννίνων (Κεντρικό)
  • Πανεπιστημιακό Γενικό Νοσοκομείο Ιωαννίνων
  • Πανελλήνιο Σχολικό Δίκτυο (συνδέσεις μέσω MAN Ιωαννίνων)
  • Επιστημονικό και Τεχνολογικό Πάρκο Ηπείρου
  • GRNET - UOI CERN-LHCONE
Οι εργασίες αυτές έχουν προγραμματιστεί από το ΕΔΥΤΕ και τον ΟΤΕ με στόχο την αναβάθμιση των υπηρεσιών δικτύου.