Πρόσκληση Εκδήλωσης Ενδιαφέροντος 9095/2015
Επίκουρος Καθηγητής/Σπυρίδων-Γεώργιος Σούλης
ΕΠΙΜΟΡΦΩΣΗ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΩΝ ΣΕ ΘΕΜΑΤΑ ΔΙΑΧΕΙΡΙΣΗΣ ΤΗΣ ΑΝΑΠΗΡΙΑΣ

ΑΠΑΙΤΟΥΜΕΝΑ ΠΡΟΣΟΝΤΑ – ΚΡΙΤΗΡΙΑ

Διδακτορικό Δίπλωμα Ειδίκευσης σε θέματα Ειδικής Αγωγής και συγκεκριμένα σε θέματα Ειδικής Αγωγής και ψυχοκοινωνικών χαρακτηριστικών Ατόμων με τύφλωση και προβλήματα όρασης.

Μεταπτυχιακό Δίπλωμα Ειδίκευσης σε θέματα Σχολικής και Εξελικτικής Ψυχολογίας, με έμφαση στα άτομα με τύφλωση/ προβλήματα όρασης.

Πτυχίο τμήματος Φιλοσοφίας, Παιδαγωγικής και Ψυχολογίας Φιλοσοφικής Σχολής με κατεύθυνση Ψυχολογίας

Διδακτική εμπειρία στην Πρωτοβάθμια ή/και Δευτεροβάθμια Εκπαίδευση σε τμήματα ένταξης/ειδικής αγωγής

30 μονάδες (το μέγιστο)

Διδακτική εμπειρία στην Τριτοβάθμια Εκπαίδευση σε θέματα Ειδικής Αγωγής (Εξελικτικής Ψυχοπαθολογίας/ Παιδαγωγικής και Ψυχολογίας ατόμων με τύφλωση/ προβλήματα όρασης)