Εθνικός διαγωνισμός για τη δημιουργία νέων οικολογικών-καινοτόμων προϊόντων διατροφής
09-12-2015

Ο Σύνδεσμος Ελληνικών Βιομηχανιών Τροφίμων (ΣΕΒΤ) προκηρύσσει τον 6ο διαγωνισμό ECOTROPHELIA 2016 για τη δημιουργία νέων οικολογικών-καινοτόμων προϊόντων διατροφής. Σκοπός του διαγωνισμού είναι αφενός να υποστηρίξει νέους Έλληνες φοιτητές, που ασχολούνται με την επιστήμη των τροφίμων και αφετέρου να αποτελέσει ένα φυτώριο καινοτόμων ιδεών για τη Βιομηχανία Τροφίμων.

Για περισσότερες πληροφορίες δείτε τα συνημμένα αρχεία, επισκεφτείτε την ιστοσελίδα του ΣΕΒΤ (www.sevt.gr) ή επικοινωνήστε με τη Δρ Φ. Σάλτα (Τ: 210-6711177, 6723215, e-mail: Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.).