Πρόσκληση Εκδήλωσης Ενδιαφέροντος 43047/2019
19-11-2019
04-12-2019
Ιωάννη Φούντο
Ψηφιακά Προϊόντα και Υπηρεσίες για Προσβάσιμη και Ασφαλή Κινητικότητα Ηλικιωμένων και Αναπήρων Τουριστών και Πολιτών στην Ελλάδα (Seek & Go)
ΑΠΑΙΤΟΥΜΕΝΑ ΠΡΟΣΟΝΤΑ ΜΟΝΑΔΕΣ ΒΑΘΜΟΛΟΓΗΣΗΣ ή ON/OFF
Μεταπτυχιακός ή διδακτορικός φοιτητής του Τμήματος Μηχανικών Η/Υ και Πληροφορικής ή αντίστοιχου Τμήματος. Απαιτείται βεβαίωση από τη γραμματεία του οικείου Τμήματος στην οποία να εμφανίζεται ο μέσος όρος βαθμολογίας στα μαθήματα που έχει παρακολουθήσει ο μεταπτυχιακός φοιτητής ή ο υποψήφιος διδάκτορας στο μεταπτυχιακό ή διδακτορικό πρόγραμμα μέχρι την ημερομηνία έκδοσης της βεβαίωσης. Εάν ο φοιτητής δεν έχει παρακολουθήσει μαθήματα στο πρόγραμμα που είναι εγγεγραμμένος απαιτείται αντίγραφο του προπτυχιακού τίτλου σπουδών που να αναγράφεται ο βαθμός πτυχίου ή διπλώματος (στην περίπτωση αυτή προσμετράται ο βαθμός πτυχίου ή διπλώματος στις μονάδες βαθμολόγησης). (μέσος όρος στα μαθήματα ή βαθμός πτυχίου/διπλώματος 5-10) x 2,5 (μέγιστη βαθμολογία 25)

ΣΥΝΕΚΤΙΜΩΜΕΝΑ ΠΡΟΣΟΝΤΑ ΜΟΝΑΔΕΣ ΒΑΘΜΟΛΟΓΗΣΗΣ
Αρτιότητα πρότασης υλοποίησης έργου: γνώση αντικειμένου, τεχνική περιγραφή,  χρονοδιάγραμμα και μεθοδολογία υλοποίησης (κρίνεται με βάση την πρόταση υλοποίησης έργου) (βαθμολογία 1-10) x 2,5, (μέγιστη βαθμολογία 25)
Εμπειρία σε ανάπτυξη και εφαρμογή αλγορίθμων αναζήτησης και επεξεργασίας γράφων (κρίνεται με βάση το βιογραφικό σημείωμα) (αριθμός μηνών) x 5,  (μέγιστη βαθμολογία 25)
Συμμετοχή στην ανάπτυξη μεγάλων προγραμματιστικών project (κρίνεται με βάση το βιογραφικό σημείωμα) (αριθμός project) x 10,  (μέγιστη βαθμολογία 25)

Μέρος του παραδοτέου 2.1: Πιλοτική υλοποίηση συστήματος χαρτογράφησης

Μέρος του παραδοτέου 3.1: Σχεδιασμός και πιλοτική ανάπτυξη συστήματος δρομολόγησης και διεπαφών τελικών χρηστών