ΕΥΡΩΠΑΪΚΟΣ ΟΡΓΑΝΙΣΜΟΣ ΔΙΑΣΤΗΜΑΤΟΣ - ΚΑΤΑΓΡΑΦΗ ΔΥΝΑΤΟΤΗΤΩΝ ΣΥΝΕΡΓΑΣΙΑΣ ΑΠΟ ΤΗ ΓΓΕΤ
11-06-2014

Αξιότιμα μέλη του Πανεπιστημίου,

Με αφορμή την ανακοίνωση που λάβαμε από την Γενική Γραμματεία Έρευνας και Τεχνολογίας (ΓΓΕΤ) με το παραπάνω θέμα την οποία θα βρείτε αναρτημένη στην ιστοσελίδα της ΓΓΕΤ, σας ενημερώνουμε ότι προκειμένου να καταγράψουμε το πιθανό ενδιαφέρον των μελών ΔΕΠ του Πανεπιστήμιο Ιωαννίνων συνολικά, παρακαλείστε να συμπληρώσετε την ηλεκτρονική φόρμα καταγραφής προφίλ εργαστηρίου ή ερευνητικής ομάδας που βρίσκεται διαθέσιμη στην ακόλουθη διεύθυνση:

Οι ερευνητικές δραστηριότητες που απαιτούνται από τον Ευρωπαϊκό Οργανισμό Διαστήματος καλύπτουν πολλά διαφορετικά πεδία έρευνας, όπως λογισμικό, επικοινωνίες, ηλεκτρονικά, φυσική, φυσική διαστήματος, καιρός διαστήματος, περιβάλλον, χημικές διεργασίες, ιατρική παρακολούθηση, υλικά, επιστημονικοί υπολογισμοί και άλλα.

Λόγω επιβαλλόμενου χρονοπρογραμματισμού από τη μεριά της ΓΓΕΤ, παρακαλούμε για τη συμπλήρωση της εν λόγω φόρμας το αργότερο μέχρι την Πέμπτη, 19 Ιουνίου 2014.

Οι απαντήσεις θα συγκεντρωθούν και θα αποσταλούν στη ΓΓΕΤ, συνολικά για το Πανεπιστήμιο Ιωαννίνων από το Γραφείο Διαμεσολάβησης, Επιτροπής Ερευνών (τηλ. 7976, email. liaison@cc.uoi.gr).

Παράλληλα, θα αποτελέσουν στοιχεία για το Ολοκληρωμένο Πληροφοριακό Σύστημα που αναπτύσσουμε και το οποίο θα περιέχει στοιχεία κατάλληλα αποθηκευμένα, για την έρευνα και τα αποτελέσματα που παράγετε, προκειμένου αφενός να υπάρχει δυνατότητα άμεσης προσαρμογής για προβολή σε επιλεγμένες δράσεις δημοσιότητας, καθώς και να αποτελέσει τη βάση για ενημέρωση προσαρμοσμένη στα ενδιαφέροντά σας.

Με εκτίμηση,

Ισαάκ Λαγαρής